Hotel Poziom 511 Design Hotel & SPA

hotele
Hotel Poziom 511 Design Hotel & SPA
Hotele Kontakt
Strona główna > Hotele Podzamcze k. Ogrodzieniec > Poziom 511 Design Hotel & SPA

Poziom 511 Design Hotel & SPA

  
Ul. Bonerów 33, 42-440 Podzamcze k. Ogrodzieniec
Galeria zdjęć
Hotel Poziom 511 Design Hotel & SPA Podzamcze k. Ogrodzieniec
Zdjęcie Poziom 511 Design Hotel & SPA
Zdjęcie Poziom 511 Design Hotel & SPA
Zdjęcie Poziom 511 Design Hotel & SPA
Zdjęcie Poziom 511 Design Hotel & SPA
Zdjęcie Poziom 511 Design Hotel & SPA
Położenie hotelu
POZIOM 511 Design Hotel & SPA **** to kameralny obiekt położony w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej – krainy białych skał, jaskiń, wzgórz porośniętych lasami i szczytów zwieńczonych ruinami Orlich Gniazd – oferujący luksusowy wypoczynek w bezpretensjonalnym stylu. Tutaj nowoczesny design hołdujący prostym formom i funkcjonalności został zamknięty w przestronnych wnętrzach osłoniętych szklaną fasadą i wtopiony w naturę.

Zapraszamy do miejsca, w którym, na przekór pędzącemu światu, odnaleźć można spokój. Wierzymy, że radość życia opiera się na – dobrze rozumianej – zmysłowej przyjemności, jaką dać może chwila wytchnienia, odpoczynku, dobre jedzenie, czas spędzony wśród przyjaciół, bliskich i wreszcie – przyjemności, jaką czerpać można z celebracji codziennych rytuałów.

Hotel POZIOM 511 to miejsce dla wszystkich, którzy potrafią docenić piękno rzeczy prostych i tak jak my przywiązują uwagę do szczegółów. Dla wszystkich, którzy lubią wygodę i podzielają nasze zamiłowanie do designu. Dla tych, którzy żyją w biegu i chcą się zatrzymać, aby odetchnąć pełną piersią. Dla wszystkich, którzy potrzebują relaksu lub skupienia do pracy. Dla tych, którzy mają oczy i uszy szeroko otwarte. Dla życzliwych ludzi, artystycznych dusz, kreatywnych umysłów, poszukiwaczy inspiracji.


DESIGN

POZIOM 511 Design Hotel & SPA to unikalne połączenie architektury końca XX wieku z architekturą współczesną, autorstwa warszawskiej pracowni GRUPA Plus - architekta Tomasza Wuczyńskiego.

W miejscu, w którym powstał hotel, przez wiele lat znajdowało się nieczynne schronisko młodzieżowe. Pomysł rewitalizacji okolicy narodził się w połowie lat 90-tych, kiedy działka trafiła w ręce obecnego właściciela. Celem stało się stworzenie nowego miejsca wypoczynkowego na Jurze o wysokim standardzie i niepowtarzalnym charakterze. Projekt zakładał odnowę istniejącego obiektu oraz poszerzenie kompleksu o kolejny budynek, którego koncepcja narodziła się w 2008 r.

Szczególna lokalizacja hotelu w strefie objętej ochroną konserwatorską Zamku Ogrodzienieckiego wymusiła rygor, jakiemu poddana została architektura zewnętrzna nowej zabudowy, jej układ funkcjonalny oraz estetyka aranżacji. Intencją projektanta była minimalizacja wpływu na otaczające środowisko i jak najmniejsza ingerencja w naturalny krajobraz jurajski. Kształt i liniowa forma budynku podyktowane zostały kontekstem otoczenia, a główne osie podłużnej bryły podążają za zboczami góry, w którą obiekt jest wkomponowany. Przyjęte rozwiązanie dachu dwuspadowego, wywieszonego nad wejściem do hotelu służy zatarciu wyraźnej granicy między terenem zewnętrznym a przeszkloną przestrzenią holu głównego.

Prace modernizacyjne nad dawną częścią obiektu, w której ulokowano funkcje hotelu takie jak SPA i restauracja, dążyły do zachowania ducha przeszłości miejsca przy jednoczesnym zapewnieniu jak największego komfortu odwiedzającym. Budynek zachował tradycyjną formę dachu wielospadowego oraz łuki w oknach, a jego oś stanowi naturalna wapienna skała, harmonijnie wkomponowana w przestrzeń użytkową.


OKOLICA

Jura Krakowsko-Częstochowska to jeden z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych regionów Polski. POZIOM 511 Design Hotel & SPA zlokalizowany jest w jej najwyższym punkcie, na szczycie wzniesienia o wysokości 511 m n.p.m. W bezpośrednim sąsiedztwie hotelu znajdują się ruiny Zamku Ogrodzienieckiego – najważniejszego przystanku Szlaku Orlich Gniazd oraz jednego z największych zabytkowych obiektów tego typu w Europie. Cały teren należy do chronionego obszaru Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd – jednego z licznych jurajskich parków krajobrazowych.
Warunki zakwaterowania
Na naszych Gości czeka 42 przestronnych, nowocześnie urządzonych pokoi, w tym 6 apartamentów. Rozmieszczone są w dwóch połączonych ze sobą budynkach na różnych poziomach wysokości, których odmienny architektoniczny charakter przejawia się w czystej, ascetycznej i bogatej w mocne akcenty lub stonowanej, ocieplonej miękkimi detalami i drewnem stylistyce wnętrz. Elementem unifikującym wszystkie pomieszczenia hotelu, podkreślającym jednocześnie znaczenie otoczenia, są naturalne barwy – szarości, biel, czerń oraz liczne przeszklenia otwierające się na krajobraz.

We wszystkich pokojach i apartamentach znajdują się udogodnienia takie jak: minibar, telewizor LCD z TV satelitarną, klimatyzacja, darmowy Internet bezprzewodowy.

Dodatkowo, dla zapewnienia naszym Gościom komfortu, proponujemy możliwość dopasowania do własnych potrzeb elementów wyposażenia – wyboru wielkości łóżka, rodzaju materaca, łazienki z prysznicem lub wanną.
Wyposażenie hotelu
SPA w hotelu "Poziom 511" to miejsce, w którym odnajdą Państwo głębokie odprężenie oraz nowe pokłady młodzieńczej energii. Dodatkowymi atrakcjami, które uatrakcyjnią Państwa wypoczynek są: basen, fińska sauna, łaźnia parowa oraz ekskluzywny Salon VIP. O wszystkich możliwościach relaksu jakie czekają na naszych Gości w salonie kosmetycznym 511 MEDI SPA przeczytają Państwo wybierając odpowiednią podkategorię menu.
Oferta gastronomiczna
Poziom 511 to miejsce, gdzie smak, zapach i atmosfera nieustannie przeplatają się tworząc niespotykaną nigdzie indziej kuchnię daleko odbiegającą od monotonii. Restauracja, Bar, organizacja przyjęć okolicznościowych oraz cateringu...
Zaplecze konferencyjne
Oferta biznesowa "Poziom 511" to więcej niż udostępnienie Gościom sali konferencyjnej. Stwarzamy Państwu warunki wysoce sprzyjające efektywnej pracy: od doskonałego wyposażenia sal, poprzez możliwości zamówienia cateringu, organizację imprez typu incentive na organizacji spotkań pod gołym niebem, kończąc na specjalnie zaprojektowanym salonie VIP SPA. Wszystko to sprawia, że atmosfera panująca w "Poziom 511" staje się idealnym tłem dla realizacji Państwa celów.
Wypoczynek w hotelu
Poziom 511 nadaje nowy wymiar koncepcji design. Dzięki współpracy z niezależnymi artystami, tworzącymi zarówno muzykę jak i szeroko rozumianą sztukę wizualną, udało nam się wykreować zjawisko dotąd w kraju niespotykane. Poziom 511 stał się tym samym galerią, w której Goście cały czas mogą obcować z niesztampową sztuką. Dzięki temu doznawanie miejsca nabiera całkowicie innego wymiaru.
Hotel Poziom 511 Design Hotel & SPA